Viimased pingutused enne miinuskraade

Nii nagu päevad väljas, nii jäävad ka siinsed lood paratamatult üha lühemaks. Aiahooaeg hakkab selleks korraks otsa saama. Jäänud on veel viimased pingutused enne püsivamate miinuskraadide tulekut. Ja nii ilmateade kui täna järjest üle pea tuhisevad suured haneparved lubavad esimesi hallahommikuid juba lähipäevil oodata. Akna taga tungivalt koputavatest tihastest rääkimata.

Aga täna on väljas tore! Päike sirab taevas, vahepeal ujuvad üle mõned pilved, tuult suuremat ei ole ning õhku täidab haneparvede krääksumine.

haned2.jpg

haned1.jpg

Pistsin kähku põske viimased pamplid, mahlased ja suured. Kahju kohe kui nüüd külm peale tuleb ja veel valmimata mammudega üks-null teeb.

pampel.jpg

Ja siis riisusin ja lõikasin ja rohisin ja riisusin ja lõikasin ja rohisin. Siinkohal on vast paslik veel üht kasulikku abivahendit tutvustada, mis see aasta mu aeda jõudis. Nimelt akumurukäärid, suurepärane abimees peenardelt närbunud lillevarte kärpimisel! Tavaliste aiakääridega on see töö paras nuhtlus ja röövib päris palju aega, kuid akumurukääride abil saab siuhvilksti tehtud.

akumurukäärid.jpg

riisun.jpg

Aga aed justkui üldse ei adu, et enam pole mõtet väga midagi uut luua. Magun on kopsaka õienupu püsti ajanud ja näitab servast õielehte. Eks peab püüdma teda ööseks kuidagi katta, ehk aitab. Tore oleks ta ära näha küll.

magun.jpg

Õisigi jagub veel päris palju. Ja et kõik õiteilu esimese külmaga ei häviks, noppisin tuppa viimase lõhnava lillebuketi. Las rõõmustab mind siis mõned päevad veel toas.

bukett.jpg

Ja ega pikka pidu polegi. Järgmises postituses veel väike tagasivaade selleaastasele aiahooajale ja siis võibki vast otsad kokku tõmmata ja tubasematele tegevustele pühenduda.

Eks järgmisel aastal uue hooga nii blogis kui peenardevahel!

Save

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: