Ootamatu kohtumine ja murumurede tipphooaeg

Rubriigist: Liigne agarus on ogarus 🙂
Peab tunnistama, et usin aiatoimetamine võib teinekord endas varjatud ohte peita – ja seda sõnasõnaliselt. Viimati sain päris korraliku ehmatuse osaliseks. Hakkasin aiast jäätmejaama viimiseks okste ja muu mudru kotitäisi auto juurde valmis viima, kui tuli meelde, et oot, mul jäi ju eelmine sügis üks suurem kotitäis maja taha vedelema, ehk võiks selle ka nüüd ära viia. Marssisin rõõmsalt maja taha, haarasin kotil servast ja hüppasin kohe paar sentimeetrit õhku, sest kott hakkas siplema ja väga tigedalt turtsuma. Igaks juhuks poetasin selle ruttu maha tagasi. Ehmatus missugune ja natukene naljakas ka. Podin, kõva turtsumine ja sahistamine aga kostis kotist veel pikka aega ja selle põhjal võis arvata, et vast on mõni siil endale sinna kodu loonud. Õhtul käisin luuret tegemas ja nii oligi, tarmukas okaskera toimetas sealsamas kase all ringi ja koukis piibelehtede vahelt innukalt midagi põske pistmiseks. Väga armas tegelane! Paistab, teinekord võib laiskusest täitsa kasu olla. Või noh, kui mitte endale, siis vähemalt siilile. Kuigi tegelikult peaks sellest ka endale kasu olema – siilid pidid olema tublid tigude hävitajad ja see on midagi, mis ühele aiapidajale kahtlemata väga suurt rõõmu valmistab! Vabandamaks, et teda niimoodi ootamatult segasin, panin talle taldrikutäie kassitoitu, mis välgukiirusel (ja suure matsutamise saatel) okaskera kõhtu kadus.

DSCN7993
Okaskera eluase

Murumured
Üks kevadise hooaja suurim peavalu on alati muru. Esiteks kasvab see kevadel eriliselt kiiresti, teiseks torkavad just kevadel igasugused ebasobivad lisandid murus eriti tugevalt silma. Esirinnas nende hulgas võililled ja sammal. Viimatine on viimastel aastatel eriti võimust võtnud, nii et see kevad otsustasin end käsile võtta ja sambale säru teha. Alustuseks muretsesin suure koti samblaeemaldajaga muruväetist, mille nädala alguses murule laiali laotasin. Järgmise sammuna on plaanis muru õhutamine. Selleks peab laenutusest kogujaga muruõhutaja tooma, sest sellise aparaadi koju ostmine on päris kopsakas väljaminek ja ega nii tihti teda ka vaja ei lähe. Kui muru õhutatud ja kuivanud sammal välja riisutud, siis saab varjulisematesse kohtadesse pisut varjumuru külvata ning ka mujale pisut muruseemet visata. Ühesõnaga – sõjaplaan on paigas. Eks näe, kas ja kuidas asi õnnestub.

murumure1

Ja ega see niitmine ka just mingi lust ja lillepidu ei ole. Hankisin küll paar aastat tagasi päris korraliku niiduki – veab ise, kõrgust saab reguleerida, multšib ja teeb muid trikke, kuid üks viga on tal ikkagi – mina pean olema see, kes temaga toimetab. Teeks ta seda kõike ise, siis oleks kõik kena, aga millegipärast ei tee. Miks ma robotniidukit pole hankinud, küsite nüüd. Tuleb tunnistada, et selle kevade alguses mõtlesin sellele päris tõsiselt. Aga esiteks on turul oleva laia sortimendi hulgast raske õiget valikut teha, teiseks on tegemist päris suure väljaminekuga ja kolmandaks olen tuttavatelt, kellele robotniiduk aias toimetamas, väga erinevaid kogemusi kuulnud. Küll ei saavat see kitsamatest kohtadest läbi, küll lõikavat kogemata ka tulbid maha, jne, jne. On muidugi ka neid, kes oma robotit taevani kiidavad ja seda enam iialgi tavalise niiduki vastu ei vahetaks. Eks vaikselt tiksub see mõte kuklas edasi, aga ootan seni, kuni keegi mind päris 100% veenab, et siis võin tõesti niitmise vaid roboti hooleks jätta ega pea muretsema, et too suures tööhoos ka mu kaunimad lilled maha lõikab (näiteks nagu minu uued lemmikud tublid sordist Salmon Impression).

DSCN8077

Vahepeal said mulda ka redised ja porgandid, mida armastan tavapärasest pisut erinevaid kasvatada. Ja oad (mis on täitsa tavalised).

DSCN8079

Ees ootavad tööd ja tegemised:
*murumuretsemiselt tegudele – muru õhutamine, riisumine, varjumuruga samblast vabanenud laikude lappimine
*peenraservade jutti ajamine
*komposti sõelumine

Ees ootav rõõm – pühapäeval toimub meie küla esimene Rohevahetuse päev. Ka mul on ports erinevaid taimetutse äraandmiseks valmis pandud. Ei tea, kas leiab vastu ka midagi põnevat? 🙂
Ehk on ka Sinul midagi ära anda? Oodatud on kõik rohenäpud ja aiahoolikud lähemalt ja kaugemalt!

Ja kirsid õitsevad ja õunapuud on kohe-kohe järge ootamas!

DSCN6248

DSCN8051

Save

Save

Save

Save

Save

Üks kommentaar “Ootamatu kohtumine ja murumurede tipphooaeg

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: